КОРПОРАТИВНИЙ ГІМН
Корпоративні символи
Кафедра ПРЕСТИЖ-УПЕП
НАУКОВА РОБОТА
РЕТРОСПЕКТИВА
Освіта інфоресурс
Контакти
ALMA MATER Поділля
Гранд форум
Ботанічний сад
Про спеціальність
Професійна діяльність випускників
Спорт
Освітній процес
Імперія фото
Наші здобутки
Наші студенти
Абітурієнту
Інтернет візаві
Гостьова книга
Інформаційні ресурси

Інформація відділу міжнародних зв'язків

Електронна бібліотека


Тріумфатори п’єдесталу

З моменту створення університету, в результаті наполегливої праці, 12-ти студентам присвоєно найвище спортивне звання «Заслужений майстер спорту»: Сергію Нагорному, Валерію Вешко, Олексію Слівінському – веслування на б/к, Тимуру Таймазову – важка атлетика, Володимиру Пучі – карате-до, Володимиру Лукашенко, Олегу Штурбабіну, Дмитру Бойко, Ользі Парталі, Галині Пундик, Ользі Жовнір – фехтування, Василю Михайлінчику – гирьовий спорт,  33 спортсмени стали майстрами спорту міжнародного класу, 241 – майстрами спорту. Тисячі студентів виконали нормативні вимоги спортсменів-розрядників.

Найбільшу кількість висококваліфікованих спортсменів було підготовлено у веслуванні на байдарках і каное – 75, троє з них стали заслуженими майстрами спорту, сім – майстрами спорту міжнародного класу, 65 – майстрами спорту. А ще в активі цього виду спорту золота і срібна медалі на Олімпійських іграх Сергія Нагорного, сім золотих медалей Валерія Вешка на чемпіонатах світу. Таким спортивним здобуткам необхідно завдячувати понад усе заслуженим тренерам Радянського Союзу і України доцентам Яремчуку В.В.,  Флерчуку В.В., професору Корнілову Ю.П. та тренеру Жиляєву С.Л.

Другу сходинку на п’єдесталі висококваліфікованих спортсменів впевнено посідає група спортивного вдосконалення з вільної боротьби – 35 майстрів спорту (тренер              Анікін Є.В. – 8 чол., заслужений тренер України доцент Рудніченко М.М. – 23, в тому числі спільно з іншими тренерами – 4, Басистий С.Г. - 4).

Третю сходинку у рейтингу посідає фехтування, яке має найкращі досягнення у спорті вищих досягнень – 31 спортсменів, з яких 6 – заслужені майстри спорту, 10 – майстри спорту міжнародного класу і 15 – майстри спорту (тренери Штурбабін В.В., Мазур Ю.М.).

На четвертому місці знаходиться група спортивного вдосконалення з важкої атлетики (заслужений тренер України доцент Кравцов М.І. – 15, в тому числі спільно з Мацьохою М.М. – 6, Антонюком В.С. – 7 та Цісарем В.В. – 1). Багато професіоналізму, наполегливості та ініціативи вклали також у розвиток велоспорту – майстри спорту Літвін А.І., Бакалець Ф.П., Малюзенко В.В., тхеквондо, боксу, регбі – відповідно Заслужені тренери України             Пісоцький С.І.,  Чумаков А.М., Лещенко М.І.

Серед усіх підготовлених майстрів спорту є «рекордсмени», які за час навчання в навчальному закладі цей норматив виконали у двох видах спорту: Рослий Олег (дзюдо, самбо - МС), Пилипчук Оксана (МСМК – самбо, дзюдо - МС), Бондарук  Дмитро (самбо, джиу-джитсу - МС), Лахман Володимир (МСМК – панкратіон, дзюдо - МС), Брус Олександр (самбо, дзюдо - МС), Васильчук Іван (самбо – МСМК, дзюдо - МС).

Підсумком плідної багаторічної роботи кафедри фізичного виховання та спортивного клубу є також вагомі здобутки на міжнародних змаганнях. Першим представником нашого вищого закладу освіти на ХІV Всесвітній літній Універсіаді у Загребі в 1987 році став студент інженерно-економічного факультету Валерій Вешко, який зі своїм напарником здобув дві золоті медалі у каное-двійці на 500 і 1000 м. На цих змаганнях також брав участь студент цього ж факультету Микола Щерба, який посів 4 місце у веслуванні на байдарці-одиночці. На цій Універсіаді старшим тренером збірної команди СРСР серед байдарочників був призначений доцент нашої кафедри Корнілов Ю.П. Лише через шість років на такий же міжнародний студентський форум потрапив наш кращий стрибун у висоту Руслан Стіпанов, який стрибнув 227 см і здобув у Баффало (США) бронзову нагороду.

Але найбільшого тріумфу на Всесвітніх літніх Універсіадах здобули наші фехтувальники. На ХХІІ Універсіаді у м. Дегу (Південна Корея) студент інституту міжнародних економічних відносин Володимир Лукашенко блискуче перемагає і стає чемпіоном у фехтуванні на шаблях, а потім зі своїми друзями по команді Олегом Штурбабіним (ЕФ) і Сергієм Шкаліковим (ФМ) здобувають срібні нагороди. Не менш успішним був виступ наших фехтувальників у турецькому Ізмірі (2005 р.) - Ольга Партала (ФБ) виграє «золото» у фехтуванні на шпагах, а «срібло» знову у командних змаганнях здобувають В.Лукашенко, О.Штурбабін і Д.Бойко.

За рік до проведення Олімпійських ігор у Пекіні, в столиці Таїланду Бангкоку, відбулась ХХІV Всесвітня літня Універсіада. Ці змагання стали генеральною репетицією провідних спортсменів випробувати себе в умовах максимально наближених до реальних. А тому студенти 149 країн взяли участь у других за величиною і значенням міжнародних змаганнях. Спортсмени нашої країни змагались у п'ятнадцяти дисциплінах із 23, які відбувались за програмою Універсіади. Розігрувалось 236 комплектів нагород. Якщо в Ізмірі збірна нашої країни фінішувала на четвертому загальнокомандному місці, то на ХХІV Універсіаді посіла третє почесне місце, програвши лише командам-гігантам Росії і Китаю.

Цьому успіху допомогли студенти-спортсмени нашого університету, які  увійшли до складу збірної команди країни з фехтування і тхеквондо. Майстер спорту міжнародного класу Галина Пундик в одній шістнадцятій виграла у господарки Універсіади, в одній восьмій у важкій боротьбі здобуває перемогу над росіянкою, в одній четвертій перемагає гречанку, а у півфіналі китаянку і лише у фіналі спіткнулась на спортсменці з Південної Кореї Шін Мі Лі і отримує срібну нагороду. Потім зі своєю одногрупницею Ольгою Жовнір (гр.ФР-06-1), О. Харлан і О. Хомровою з Миколаєва   перемагають команду Гонконгу, Китаю і програвши сильній команді знову з Південної Кореї принесли для своєї країни другу срібну нагороду. Наші чоловіки О.Штурабін (ЕФ), Д.Бойко і О.Торчук (ФПМКТ) перемігши команди Великобританії (45:32), Китаю (45:44), Угорщини (45:42) і у фіналі, переконливо подолавши наших кривдників у жіночій шаблі – корейців 45:38, принесли золоту нагороду. Ще одну золоту нагороду зі своїми подругами у командних змаганнях принесла Ольга Партала. Ніколи спортсмени нашого університету з Всесвітніх Універсіад не привозили такої кількості медалей: чотири золотих і три срібних.

Указом Президента країни за великі досягнення в спорті на ХХІV Всесвітній літній Універсіаді О.Штурбабін, Д.Бойко, О.Торчук, О.Партала нагороджені медаллю «За працю і звитягу».

У серпні у м. Шенжен, в Китаї, відбулася  ХХVІ Всесвітня літня Універсіада. В складі збірної команди України (221 спортсмен) із 75 ВНЗ, взяли участь і сім студентів та випускників університету. Команда України посіла сьоме місце в загальнокомандному заліку успішно виступила команда фехтувальників: чоловіки у складі Штурбабіна Олега, Бойка Дмитра і Пундика Дмитра спільно з одеситом Ягодкою Андрієм здобули золоті медалі, жіноча команда у складі якої виступала Пундик Галина у впертій боротьбі здобули срібні нагороди. Ще троє тхеквондистів Л. Пухальський, С. Назарчук, Н. Захожа програли у попередніх змаганнях.