КОРПОРАТИВНИЙ ГІМН
Корпоративні символи
Кафедра ПРЕСТИЖ-УПЕП
НАУКОВА РОБОТА
РЕТРОСПЕКТИВА
Освіта інфоресурс
Контакти
ALMA MATER Поділля
Гранд форум
Нобелівські лауреати з Економіки
Про спеціальність
Професійна діяльність випускників
Спорт
Освітній процес
Імперія фото
Наші здобутки
Наші студенти
Абітурієнту
Інтернет візаві
Гостьова книга
Інформаційні ресурси

Інформація відділу міжнародних зв'язків

Електронна бібліотека


Тріумфатори п’єдесталу

З моменту створення університету, в результаті наполегливої праці, 12-ти студентам присвоєно найвище спортивне звання «Заслужений майстер спорту»: Сергію Нагорному, Валерію Вешко, Олексію Слівінському – веслування на б/к, Тимуру Таймазову – важка атлетика, Володимиру Пучі – карате-до, Володимиру Лукашенко, Олегу Штурбабіну, Дмитру Бойко, Ользі Парталі, Галині Пундик, Ользі Жовнір – фехтування, Василю Михайлінчику – гирьовий спорт,  33 спортсмени стали майстрами спорту міжнародного класу, 241 – майстрами спорту. Тисячі студентів виконали нормативні вимоги спортсменів-розрядників.

Найбільшу кількість висококваліфікованих спортсменів було підготовлено у веслуванні на байдарках і каное – 75, троє з них стали заслуженими майстрами спорту, сім – майстрами спорту міжнародного класу, 65 – майстрами спорту. А ще в активі цього виду спорту золота і срібна медалі на Олімпійських іграх Сергія Нагорного, сім золотих медалей Валерія Вешка на чемпіонатах світу. Таким спортивним здобуткам необхідно завдячувати понад усе заслуженим тренерам Радянського Союзу і України доцентам Яремчуку В.В.,  Флерчуку В.В., професору Корнілову Ю.П. та тренеру Жиляєву С.Л.

Другу сходинку на п’єдесталі висококваліфікованих спортсменів впевнено посідає група спортивного вдосконалення з вільної боротьби – 35 майстрів спорту (тренер              Анікін Є.В. – 8 чол., заслужений тренер України доцент Рудніченко М.М. – 23, в тому числі спільно з іншими тренерами – 4, Басистий С.Г. - 4).

Третю сходинку у рейтингу посідає фехтування, яке має найкращі досягнення у спорті вищих досягнень – 31 спортсменів, з яких 6 – заслужені майстри спорту, 10 – майстри спорту міжнародного класу і 15 – майстри спорту (тренери Штурбабін В.В., Мазур Ю.М.).

На четвертому місці знаходиться група спортивного вдосконалення з важкої атлетики (заслужений тренер України доцент Кравцов М.І. – 15, в тому числі спільно з Мацьохою М.М. – 6, Антонюком В.С. – 7 та Цісарем В.В. – 1). Багато професіоналізму, наполегливості та ініціативи вклали також у розвиток велоспорту – майстри спорту Літвін А.І., Бакалець Ф.П., Малюзенко В.В., тхеквондо, боксу, регбі – відповідно Заслужені тренери України             Пісоцький С.І.,  Чумаков А.М., Лещенко М.І.

Серед усіх підготовлених майстрів спорту є «рекордсмени», які за час навчання в навчальному закладі цей норматив виконали у двох видах спорту: Рослий Олег (дзюдо, самбо - МС), Пилипчук Оксана (МСМК – самбо, дзюдо - МС), Бондарук  Дмитро (самбо, джиу-джитсу - МС), Лахман Володимир (МСМК – панкратіон, дзюдо - МС), Брус Олександр (самбо, дзюдо - МС), Васильчук Іван (самбо – МСМК, дзюдо - МС).

Підсумком плідної багаторічної роботи кафедри фізичного виховання та спортивного клубу є також вагомі здобутки на міжнародних змаганнях. Першим представником нашого вищого закладу освіти на ХІV Всесвітній літній Універсіаді у Загребі в 1987 році став студент інженерно-економічного факультету Валерій Вешко, який зі своїм напарником здобув дві золоті медалі у каное-двійці на 500 і 1000 м. На цих змаганнях також брав участь студент цього ж факультету Микола Щерба, який посів 4 місце у веслуванні на байдарці-одиночці. На цій Універсіаді старшим тренером збірної команди СРСР серед байдарочників був призначений доцент нашої кафедри Корнілов Ю.П. Лише через шість років на такий же міжнародний студентський форум потрапив наш кращий стрибун у висоту Руслан Стіпанов, який стрибнув 227 см і здобув у Баффало (США) бронзову нагороду.

Але найбільшого тріумфу на Всесвітніх літніх Універсіадах здобули наші фехтувальники. На ХХІІ Універсіаді у м. Дегу (Південна Корея) студент інституту міжнародних економічних відносин Володимир Лукашенко блискуче перемагає і стає чемпіоном у фехтуванні на шаблях, а потім зі своїми друзями по команді Олегом Штурбабіним (ЕФ) і Сергієм Шкаліковим (ФМ) здобувають срібні нагороди. Не менш успішним був виступ наших фехтувальників у турецькому Ізмірі (2005 р.) - Ольга Партала (ФБ) виграє «золото» у фехтуванні на шпагах, а «срібло» знову у командних змаганнях здобувають В.Лукашенко, О.Штурбабін і Д.Бойко.

За рік до проведення Олімпійських ігор у Пекіні, в столиці Таїланду Бангкоку, відбулась ХХІV Всесвітня літня Універсіада. Ці змагання стали генеральною репетицією провідних спортсменів випробувати себе в умовах максимально наближених до реальних. А тому студенти 149 країн взяли участь у других за величиною і значенням міжнародних змаганнях. Спортсмени нашої країни змагались у п'ятнадцяти дисциплінах із 23, які відбувались за програмою Універсіади. Розігрувалось 236 комплектів нагород. Якщо в Ізмірі збірна нашої країни фінішувала на четвертому загальнокомандному місці, то на ХХІV Універсіаді посіла третє почесне місце, програвши лише командам-гігантам Росії і Китаю.

Цьому успіху допомогли студенти-спортсмени нашого університету, які  увійшли до складу збірної команди країни з фехтування і тхеквондо. Майстер спорту міжнародного класу Галина Пундик в одній шістнадцятій виграла у господарки Універсіади, в одній восьмій у важкій боротьбі здобуває перемогу над росіянкою, в одній четвертій перемагає гречанку, а у півфіналі китаянку і лише у фіналі спіткнулась на спортсменці з Південної Кореї Шін Мі Лі і отримує срібну нагороду. Потім зі своєю одногрупницею Ольгою Жовнір (гр.ФР-06-1), О. Харлан і О. Хомровою з Миколаєва   перемагають команду Гонконгу, Китаю і програвши сильній команді знову з Південної Кореї принесли для своєї країни другу срібну нагороду. Наші чоловіки О.Штурабін (ЕФ), Д.Бойко і О.Торчук (ФПМКТ) перемігши команди Великобританії (45:32), Китаю (45:44), Угорщини (45:42) і у фіналі, переконливо подолавши наших кривдників у жіночій шаблі – корейців 45:38, принесли золоту нагороду. Ще одну золоту нагороду зі своїми подругами у командних змаганнях принесла Ольга Партала. Ніколи спортсмени нашого університету з Всесвітніх Універсіад не привозили такої кількості медалей: чотири золотих і три срібних.

Указом Президента країни за великі досягнення в спорті на ХХІV Всесвітній літній Універсіаді О.Штурбабін, Д.Бойко, О.Торчук, О.Партала нагороджені медаллю «За працю і звитягу».

У серпні у м. Шенжен, в Китаї, відбулася  ХХVІ Всесвітня літня Універсіада. В складі збірної команди України (221 спортсмен) із 75 ВНЗ, взяли участь і сім студентів та випускників університету. Команда України посіла сьоме місце в загальнокомандному заліку успішно виступила команда фехтувальників: чоловіки у складі Штурбабіна Олега, Бойка Дмитра і Пундика Дмитра спільно з одеситом Ягодкою Андрієм здобули золоті медалі, жіноча команда у складі якої виступала Пундик Галина у впертій боротьбі здобули срібні нагороди. Ще троє тхеквондистів Л. Пухальський, С. Назарчук, Н. Захожа програли у попередніх змаганнях.